Saviugdos Mokykla Sėkmė - tai Tavo pasirinkimas Seminarai, saviugda, motyvacija ir sėkmė


Jei susitaikome būti nesėkmingais vartotojais...

Jei susitaikome būti nesėkmingais vartotojais... 2010-04-29

Prieš gerus metus iš kažkur gavau "Nematoma sėkmės pusė" įrašų kopiją. Po Intensyvių klausymų į gyvenimą pradėjau žvelgti kitaip ir supratau, kad nemoku gyventi. Pradėjau keistis mokytis kitaip mąstyti, keisti blogus įpročius ir man tai duoda rezultatus. Aš buvau iš srities: "mokslas be žmogiškumo". Dabar mane artimieji labiau gerbia ir esu jiems įdomesnis. Įsitikinau planų ir norų užrašymo galia. Aš sau parašydamas įsipareigoju ir net pats nepastebiu kaip pradedu ieškoti būdų tai įgyvendinti.
Aš sakau Ačiū už tai, kad Jūs pasiekiate sėkmingos tautos rezultatų tik nevisus žinote ;)

 

Labai ačiū už padėką. Kadangi mano veikla daugiausia netiesioginis bendravimas, tokios žinutės man leidžia įsitikinti, kad tai daro poveikį. Šiandien trumpam sugrįšime prie pagrindų ir prisiminsime, kas tai yra sėkminga tauta ir sėkmingas žmogus. O kad būtų įdomiau, pasiaiškinsime, kas yra sėkmingas žmogus naujame kontekste. Pavyzdžiui, kas tai yra sėkmingas vartotojas.

Sėkmingas vartotojas – tai toks vartotojas, kuris iš savo nusipirktų daiktų gauna lauktą pasitenkinimą. Pavyzdžiui, kai perku maistą, norėčiau kad jis padėtų man jaustis gerai, kad būčiau sveikas ir žvalus. Na gerai, gal dar noriu, kad jis būtų ir skanus, tačiau kam reikia tokia skanumo, jei jis po pusdienio paguldytų į lovą?

Taigi sėkmingas vartotojas yra tas, kuris leidžia savo pinigus ir tikrai džiaugiasi gautu rezultatu. Džiaugiasi juo ne tik šiandien ar rytoj, bet visą laiką. Tai yra, jis gauna tai, ką užsakė - tiek trumpuoju, tiek ilguoju laikotarpiu. Tai ne tas pat. Kas nežino, kad dažniausiai laimė trumpuoju laikotarpiu virsta nelaime ilguoju, ir atvirkščiai. Štai kodėl sėkmingi žmonės daro tai, kas naudinga ilguoju laikotarpiu. Dažnai tai būna nelaimė trumpuoju (pavyzdžiui, nemalonus darbas), tačiau jis pavirsta ilgalaike laime. Kitaip sakant, šis asmuo nuolat sėkmingai investuoja.

Tam mums ir duotas protas, kad juo pasinaudotume ir susigaudytumėme. Štai kodėl negalima sekti širdimi ar akimis – reikia sekti protu. Protas turi savo matymą. Akys – tai pirminiai gauti duomenys. Ką pamatysime, priklauso nuo to, kaip ši informacija bus apdorota smegenyse. Todėl mokydamiesi ir vystydamiesi mes geriname savo regėjimą – matome šį pasaulį kur kas tiksliau ir aiškiau. Štai kodėl geras muzikantas yra tik tas, kuris yra išpuoselėjęs savo grojimo įgūdžius. Jis groja ne tiek pirštais, kiek smegenimis.

Kai žmogus ateina į pasaulį, jis viską mato aukštyn kojomis. Po kiek laiko jis gal ir išmoksta vaikščioti, tačiau gyventi – toli gražu. Žmogus pamato pasaulį tokį, koks yra iš tiesų, tik išvystydamas savo smegenis. Jei jis jų neišvysto, tuomet nugyvena kaip gyvūnas – murdomas gamtos jėgų chaose (tokie garbina gamtą kaip aukščiausią egzistencinę vadovybę). Po savęs nepalieka jis jokio pėdsako – galima sakyti, kad toks čia buvo tik miražas. Tad jei žmogus nenori išnykti, jis turi išmokti galvoti.

Galvojimas – apgaulingas dalykas. Kai viešai krapštome nosį, žinome, kad ir kiti tai žino. Tačiau kai negalvojame, manome, kad kiti mano, jog vis tiek galvojame. Žodžiu, kadangi mąstymas yra beveik visiškai uždaras procesas, mūsų nedrausmina viešoji opinija. Tai kaip buvimas likus vienam. Mums atrodo, kad esame vieni, todėl leidžiame sau atsipalaiduoti. Tačiau iš tiesų juk taip nėra! Nejau iš tiesų kiti nežino, ar tu mąstai ar nemąstai?

Taigi sėkmingas vartotojas, kaip ir apskritai sėkminga asmenybė – tai išpuoselėti mąstymo įgūdžiai, kurie leidžia ilguoju laikotarpiu gauti tai, ko pageidauji. Retas kuris valgydamas traškučius ar pirkdamas vienadienį prietaisą įvertina visas savo veiksmų pasekmes. Jei protas negali to padaryti, asmuo yra nesėkmingas. Jis siekia vieno, tačiau visai kita. Tai jį veda į frustraciją. Pavyzdžiui, nesėkmingas maisto pirkėjas vadovausis vien skonio kriterijais. Po kiek laiko susirgs, gydytojas jam uždraus skanumynus, ir nuo tada bus priverstas valgyti protingai. Tik susigadinęs sveikatą...

Tai galioja tiek atskiram žmogui, tiek organizacijai, tiek visai tautai. Kas būtų, jei vokiečius išvežtume į Afriką? Puikiai žinome – yra Namibija. Tai graži, padori ir įdomi, turistų mėgstama šalis. O kas būtų, jei Nigerijos gyventojus suvežtume į Vokietiją?

Tas tik rodo, kad visų svarbiausias žmogaus tikslas yra vystyti savo sąmonę. Nevystyta sąmonė tam baisiausiai priešinasi – kaip asilas, kurį nori pristatyti prie darbo. Tik asilas nesupranta, kad visas jo gyvenimas kabo ant šio plauko – jei nedirbs, jį paprasčiausiai papjaus. Neišlavinta sąmonė kali komforto gniaužtuose. Ji siekia gyventi be prasmės, be iššūkių, be sunkumų. Viskas apsisuka ratu ir, kaip traškučių valgytojo atveju, ši sąmonė gyvena ir su didžiausiais iššūkiais, ir su sunkumais. Komforto pažadas - tai bjaurus, niekingas melas. Jei nori gyventi kiurksodamas ir nieko gero nenuveikdamas, tai tikrai nebus patogus ir nerūpestingas gyvenimas. Prašau pažiūrėkite šį trumpą filmuką, kas nutinka, kai laimi komforto vertybės:
Lusaka, Zambija:  http://www.youtube.com/watch?v=vUNN2tF4hKo

Jei turite laiko, taip pat kviečiu pažiūrėti reportažą apie tai, kas nutinka, jei susitaikome būti nesėkmingais vartotojais: http://video.balsas.lt/video/1b3c2a7f0c66a36d0fc3c8c520982ea6/Paskutine-instancija-2010-02-02  

Likti nesėkmingu žmogumi, kaip rašiau STI angliškame variante – tai kažkas panašaus, kaip gauti dovanų naujutėlaitį „Ferrari“ (tai gyvenimo dovana), tačiau su juo vežioti plytas ir mėšlą (tai baimė išvystyti savo žmoniškąjį potencialą, gyvenimas vengiant tikslų). Jei absoliuti dauguma nemato problemos taip elgtis su savo „Ferrariais“, dar visai nereiškia, jog tai išties geriausias būdas jį panaudoti.

O tauta? Tauta, jei tik rimtai panorėtų, per 10 metų galėtų tapti labai sėkminga. Po 10 metų bus praėję 10 metų. Kur mes tada būsime priklausys nuo to, ką nuspręsime šiandien ir kur judėsime ateityje. Tiek jau to – palikime tą tautą ramybėje. Po 10 metų jūs – jūs asmeniškai - galite būti nerealiai sėkmingas tautietis... Galite tapti tautos pasididžiavimu, galite būti jai akmuo po kaklu...

Autorius: Aurimas Guoga
Šaltinis: www.aguoga.lt

Naujienų prenumerata

 PDF knyga!
"Užprogramuokite save sėkmei"

T. Harv Eker

Vardas, Pavardė
El. paštas
Telefonas
Miestas

Atsiliepimai

Šis seminaras man davė daug informacijos ir žinių. Pirmiausia aiškiai suvokiau, kad tikslų...

Renata

Laba diena, Seminaras man tikrai patiko, tik gal pradžioje per daug išsiplėtėme pokalbiams....

Asta Veisienė

... viskas duota tik reikia imti ir įgyvendinti savo idėjas.O jeigu mąstote po seminaro...

Zita